Metalli Körükler

Roll Metalli Körükler ağırlıklı olarak treyler grubu araçlar ve çekicilerde kullanılan tiplerdir. Roll Metalli Körükler bazı otobüs modellerinde de kullanılmaktadırlar. Ayrıca üçüncü dingil körüğü veya kaldırma körüğü olarak kullanılmaktadırlar.

Bu körük tipinde körüğün şaseye bağlantısını körüğe kapatılan bir pleyt sacı sağlar. Aksa bağlantı noktasında ise pistona bağlantı, körüğe vulkanize edilmiş bir alt tas ya da bağımsız bir germe sacı ile yapılmaktadır. Bu ürünlerde silindirik veya konik olarak üretilirler. Metalsiz körüklere oranla (pleyt sacı kapatılmayan körüklere kıyasla) ağır taşımacılıkta kullanılırlar. Körük başına taşıma kuvveti, 4,5 tona kadar yükselebilmektedir. Ayrıca çalışma yüksekliği olarak da 700 mm'ye kadar kullanılabilirler.

Özel hamur karışımları ile üretilen bu ürünler de düşük (-40°C) ve yüksek (70°C) sıcaklıklarda da fonksiyonel olarak görevlerini yerine getirebilirler. Değişik kaldırma kuvvetleri, çalışma basınçları, konstrüksiyon yükseklik ve çapları ve frekanslarına sahip roll metalli ürünler mevcuttur 

TÜM ÜRÜNLERİ LİSTELE